Studio Pantomimy wznawia zajęcia 3,2,1 ReSTART

WZNAWIAMY ZAJĘCIA

Studio Teatru Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka ponownie otwarte!

Początek nowego sezonu już 4 października 2022.

Zajęcia będą odbywały się we Wtorki i Czwartki w godzinach 19.00-21.00
Miejsce: Studio Centrum Pantomimy ul. Wynalazek 1B (3 piętro) 


Po czasie wymuszonego bezruchu, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, pojawiła się możliwość powrotu do regularnej praktyki. Kto jeszcze nie zdążył się przyzwyczaić do dotychczasowej sytuacji? Kto czuje potrzebę działania, które nas porusza? Kto tęskni za myślą, emocją, działaniem? A może, kto chciałby spróbować po raz pierwszy?

Szlachetność, to jest element wyróżniający sztukę teatru pantomimy. Szlachetność ruchu, obserwacji, kontaktu, myślenia. Rzemiosło, które uczy więcej niż da się powiedzieć, w sposób, który już dawno wymyka się jednoznacznym opisom. W tym wszystkim duża uważność na drugiego człowieka, na partnera na sali, scenie, na kontakt i jego rodzaj. Werbalny i pozasłowny.

Sezon XVII Studia czyli 2021/22, zaczniemy od dwóch spotkań w tygodniu by przebudzić ciała i umysł. W miarę praktyki będziemy oferować dodatkowe zajęcia (różne rodzaje), kursy czy spotkania tematyczne. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii Studia dodamy też część "Repertuar", która przybliży nas do scenicznych działań tych, którzy są dla nas teatralna inspiracją.

W każdym miesiącu przewidujemy od 6 do 8 zajęć, w zależności od naszego teatralnego kalendarza. Terminy spotkań podane są na dole strony

Jednak by to się wydarzyło, trzeba zacząć. 3,2,1 ReStart

Serdecznie zapraszam
Bartłomiej Ostapczuk


Więcej informacji na stronie STUDIA PANTOMIMY
 

Bartłomiej Ostapczuk

Aktor-mim, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor choreografii, ruchu scenicznego, nauczyciel. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie. Pomysłodawca i założyciel Warszawskiego Centrum Pantomimy, Teatru Pantomimy Mimo. Zarządza, realizuje, tworzy projekty i produkcje artystyczne w zakresie teatru pantomimy, teatru wizualnego i edukacji teatralnej. Od 2005 roku prowadzi w Warszawie Studio Pantomimy. Gościnnie naucza teatru pantomimy w szkołach teatralnych w Polsce i zagranicą. W latach 1998-2001 aktor Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz Studia Mimów. Sztuki teatralnej uczył się w Polsce, USA i Hiszpanii. Od 1999r. jako aktor wystąpił w ponad 40 przedstawieniach teatralnych.

Twórcy teatru, z którymi jako aktor współpracował podczas teatralnych realizacji to m.in Robert Wilson, Lionel Menard, Anton Adasinski, Joahim Freyer, Petrem Bochac, Nicholas Johnson, Gregg Goldston, Leszek Mądzik, Mariusz Treliński, Krzysztof Warlikowski, Mikołaj Grabowski, Laco Adamik, Tomasz Konina, Waldemar Raźniak, Łukasz Barczyk, Jerzy Gruza.

Występował na scenach teatralnych Japonii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Francji, Polski, Izraela, Korei Południowej, Ukrainy, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Portugalii, Luksemburga, Szwecji i Norwegii.

Laureat nagród i wyróżnień teatralnych w Polsce i na świecie, 
m.in: Grand Prix Festiwalu Teatrów Jednego Aktora (W-wa 2003).
Najlepszy scenariusz i reżyseria - Festiwal  Komediada. Ukraina/Odessia (2014). 
W 2020r. otrzymał medal Prezydenta Miasta Lublin "w uznaniu osiągnięć w pracy artystycznej oraz za wkład w rozwój polskiej sceny teatralnej".
W 2022 r. laureat medalu Pro Mazovia  "Za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz województwa Mazowieckiego"

Profil FB Bartłomieja Ostapczuka