Festiwal Sztuki Mimu

Drodzy Państwo,

Przed nami 20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu.
Będzie to podróż poprzez różnorodność form współczesnego teatru pantomimy w Europie. Teatru, który pomimo odmiennych korzeni łączy będąca coraz większym wyzwaniem, idea sztuki poza słowami. Oryginalna poetyka, humor, zaskakująca wrażliwość i emocjonalność twórców oraz wykonawców przedstawień sprawia, że pantomima wymyka się oczywistym definicjom. Dzięki artystom z Polski, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch, tegoroczna edycja naszego Festiwalu, ukaże niejednoznaczne, interesujące i poruszające oblicze pięknej sztuki świadomego milczenia.

Za nami wiele zmian, jeszcze więcej przed nami. W tym roku obchodzimy 20 lecie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu.  W związku z zamknięciem Sceny Na Woli, na której to byliśmy od początku istnienia Festiwalu, niespodziewanie rozpoczynamy podróż po warszawskich scenach teatralnych. Wieloletnia współpraca z Teatrem Dramatycznym dobiegła końca. Za wszystkie wspólne lata mocno dziękujemy. Zmieniamy miejsce prezentacji naszego Festiwalu, a na ten rok zmieniamy również jego termin. 20 edycja odbędzie się w Warszawie w dniach 11-16 listopada 2020r.
Nowym miejscem prezentacji święta Sztuki Pantomimy będzie PROM KULTURY na Saskiej Kępie. Z ekscytacją wyczekujemy współpracy z tą piękną przestrzenią na warszawskiej mapie kulturalnej. Tam właśnie będziemy na Państwa czekać każdego festiwalowego dnia.

Obecna rzeczywistość wymusza bardzo duże ograniczenie miejsc na widowni.
W związku z tym, spektakle będzie można obejrzeć na trzy różne sposoby:
- Na miejscu w Promie Kultury (ograniczona liczba miejsc),
- Za pomocą biletowanych transmisji na żywo (oprócz spektaklu "Kres")
- oraz po zakończeniu transmisji wykupić dostęp w wersji Online
. (dostępny od następnego dnia. Oprócz spektaklu "Kres")

Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem w tym wyjątkowym czasie.
Bartłomiej Ostapczuk - Dyrektor Artystyczny Festiwalu

​Projekt współfinansuje m.st Warszawa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

AKTUALNE INFORMCJA, BILETY NA STRONIE WWW.MIMEFESTIVAL.PL

.